Sedlové kostry

CARBON Sedlová kostra

Sedlová kostra je laminována několika vrstvami karbonu, kevlaru a dvou dalších kompozitních vláken. Výsledkem je absolutně homogenní kostra, která je charakterizována svou lehkostí, pevností, pružností, nedeformovatelností a tvarovou stálostí. Díky své malé tloušťce a unikátnímu způsobu absorbujícím otřesy značně vylepšuje kontakt jezdce s koněm. Vyměnitelná a tvarovatelná přední výztuha k dispozici v pěti velikostech v kombinaci s tímto typem kostry zajišťuje unikátní variabilitu na současném světovém jezdeckém trhu.

 

 

GRP Sedlová kostra

Ekonomickou alternativou ke kostře karbonové je kostra celolaminátová, která je velikostí a tvarem naprosto totožná, ale je vyrobená ze skleněných vláken. Její váha je o 300 gramů vyšší. V přední části je vyztužena několika vrstvami karbonové a kevlarové tkaniny.

 

 

WEBFLEX Sedlová kostra 

Webflex kostra je klasická elastická kostra podélně vyztužená pevnou ocelí. Tělo kostry je vyrobeno ze sklolaminátu s popruhovým výpletem. V přední rozsoše je vymněnitelná a tvarovatelná kovová výztuha.

 

 


 

VENUS komfortní posedlí

Komfortní provedení GRP a karbonových koster. V přední části kostry je oválný otvor, ve kterém je napnutá kůže překryta polyuretanovou pěnou. Tím se v této části kostra stává pružnou a velmi komfortní. Venus komfortní posedlí je možno objednat ke každé GRP nebo karbonové kostře.